Освежено 18:30:14
Вторник, 02 Септември 2014
Вести денес: 118
intervju-kosta-petrov

Македонски спорт

sostanokk-160

МВР, ФФМ, претставници на навивачките групи и на клубовите седнаа на заедничка маса во обид да се изнајдат решенија за проблемите кои се појавуваат на спортските натпревари.

1600Priem-Idgje-2

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески, денеска организираше прием за автомобилистот Игор Стефановски-Иџе.

kkkajakkk160

Претставници на Кајакарската федерација на Македонија, на покана на градоначалникот на Штип, Илчо Захариев денес попладне беа во Штип.

1600sala-5002

Покрај спортскиот центар „Борис Трајковски“, Скопје доби уште еден модерен спортски комплекс. Свеченото отворање на новиот спортски центар „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“ ќе се случи во среда. ...

22mmaraton-160

Брајан Рикеман од Белгија е победник на годинaшното 28-мо издание на Охридскиот пливачки маратон, што се плива во рамки на Гран-при серијата на Светската пливачка федерација (ФИНА).

ohrid-lake-407

Дваесет и двајца натпреварувачи од 14 земји ќе учествуваат на 28. Пливачки маратон што денес ќе се одржи на патеката „Климе Савин“ од манастирот „Свети Наум“ до Градското пристаниште во Охрид.

16000oh maraton 4000

Дваесет и двајца натпреварувачи од 14 земји ќе учествуваат на утрешниот јубилеен 60-ти пливачки маратон што ќе се одржи на патеката „Климе Савин“ од манастирот „Свети Наум“ до градското пристаниште в ...

1600oh maraton 400

Томи Стефаноски и Евгениј поп Ацев се македонските фаворити кои утре, во рамки на 28-от Охридски пливачки маратон, заедно со уште 14 мажи и шест жени од 14 земји ќе запливаат на 30 километарската патек ...

sala-160

Свеченото отворање на новиот спортски центар „Јане Сандански“ и хотелот „Русија“ ќе се случи кон крајот на месец август, најави генералниот директор на овој спортски комплекс Надица Димовска.

trkacka160

Убавите девојки секогаш се поврзуваат со брзите автомобили, дури и кога се зад воланот.