Освежено 11:04:17
Четврток, 28 Август 2014
Вести денес: 30

Вести

sssirijaaa160

Дваесет и тригодишен скопјанец Бурхан Беслими загинал во Сирија, извести дневниот весник на албански јазик „Коха“.

lider-industrijaa407

Државната статистика регистрираше раст на индустриското производство од 5,9% во јули во споредба со јули минатата година.

prague160

Чешкиот главен град Прага, денеска и утре е домаќин на Кинескиот инвестициски форум, организиран од страна на Мешаната чешко-кинеска трговска комора, пренесува МИА.

Gruevski-merkel407

Во Берлин на иницијатива на германската канцеларка Ангела Меркел денеска ќе се одржи самит Германија-ЕУ-Западен Балкан, чија цел е реафирмирање на поддршката на европските перспективи на земјите о ...

sunnyday160

Сончево и топло време денеска не очекува во земјава, со умерен до засилен ветер.

bogorodica-248

Православните христијани денеска го слават еден од најзначајните верски празници Успение на Пресвета Богородица - Голема Богодорица.

komarac1-640x320-160

Седумгодишно девојче од Скопје со западнонилска треска во многу тешка состојба било хоспитализирано на Клиниката за детски болести.

111111111111407

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на посетата на Република Турција по повод утрешната инаугурација на новоизбраниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган, денеска пр ...

llllagadinn160

Наместо да патувате по соседните земји барајќи убавини, запознајте го прво природното богатство на Македонија. Оваа мисла ги води The Al.

pppozarr160

Дирекцијата за заштита и спасување известува дека денес во Македонија беснееле два пожари.