Освежено 01:25:40
Петок, 18 Април 2014
Вести денес: 127

Вести

gruevski-407

Седум и пол години работиме посветено на правење на многу проекти, многу работи се завршија во Р.Македонија. Се проемени Македонија, отиде напред. Не е точно тоа дека имало две Македоинии што го пласирaа ...

160ng-berovom

Во новата програма „Проверено“ има многу проекти , а еден од нив е автопатот Скопје- Свети Николе- Штип, кој веќе почна да се гради и за три години ќе биде целосно завршен. Втор проект е експресниот пат о ...

516010259756 10152095348991

Истата вечер кога претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и претседателот на државата Ѓорге Иванов, излегоа и достоинствено им се заблагодарија на граѓаните за изразената поддршка на овие избори ...

dzole-160

Благодарам што вашите гласови го направија Берово да биде на листата од 74 општини каде победивме. Што вашите гласови се дел од 450.000 гласови. Што вашите гласови се дел од 123.000 гласови разлика. Им благодар ...

407F21198FCAD2DE0B9498F01AD

Она што беше тажно во неделата е што опозицијата и Зоран Заев, вечерта наместо да излезе доблесно да честита за победата на Иванов и да го признае поразот, да се обрати кон гласачите, можеби да даде и нек ...

248gruevski-berovo

Ќе упатам апел до оние кои апстинираа од гласање и до оние кои се колебаат за кого да гласат и до оние кои од било кои причини не излегле да галсаат. Ќе се обратам и до оние кои размислуваат да гласаат за ...

gjorcev-slika-160

Во изминатиот период го направивме хидросистемот Злетовица кој е важен за 6 општини во источна Македонија, хидроситемот Лисиче во велешкиот крај, следна е Оризарска река, значи водоснабдувањето е реш ...

Ivica-Bocevski-1

Изборите завршија во неделата, а со тоа и претседателствувањето на Зоран Заев со СДСМ. Сето ова што се случува деновиве е еден тажен крај на една политичка кариера. Политиката не е место за кловнови и па ...

vinica407

Поради чесноста, посветеноста, напорната работа, реализираните проекти, ВМРО-ДПМНЕ може да ја бара повторно довербата кај граѓаните, зијави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на митингот во Виница

pratenici248

- Народот препознава чесен однос на политичарите кон граѓаните и прави разлика кој што сработил. Во вториот круг народот ќе победи, ќе победи Ѓорге Иванов и ВМРО-ДПМНЕ, победата ќе биде голема со 62 прате ...

vlado-janevski-300x250
asseco-see-300x250
caffetin-menstrual-300x250-mk

Избор на уредникот

Започна изградбата германската фабрика „Marquardt GmbH” во Велес

News image

Денес започнаа градежните работи за изградба на фабриката на германската компанија „Ma...

ФОТО: Новиот парк за деца со посебни потреби во Ѓорче, вистинска среќа за малиот Јане

News image

Петгодишниот Јане Велковски сега има место каде да се лула и да игра кошарка иако е во...

Филип- Македонецот со челична волја чиј сон се исполнува

News image

Филип Михајловски ги сплоти хуманите луѓе во Македонија. Со право ќе го наречеме херој...

  • 24 часа
  • 7 дена
  • 30 дена