Освежено 22:59:45
Сабота, 19 Април 2014
Вести денес: 88

Оваа фотографија предизвика големо внимание на социјалните мрежи. Се работи две потврди од еден ист банкомат.

bankomat

Економки.мк пишува дека на банкоматот на JP Morgan Chase во Њујорк некој подигнал 300 долари од својата сметка на која имал повеќе од милион долари.

Веднаш по него некој се обидел да подигне 100 долари од својата сметка, но банкоматот му „соопштил“ дека нема доволно пари за трансакцијата.

Не е вест дека во Големото јаболко живеат и богати и сиромашни, но Business Insider наведува дека екстремната нееднаквост е рецепт за катастрофа.

vlado-janevski-300x250
asseco-see-300x250
caffetin-menstrual-300x250-mk

Избор на уредникот

Започна изградбата германската фабрика „Marquardt GmbH” во Велес

News image

Денес започнаа градежните работи за изградба на фабриката на германската компанија „Ma...

ФОТО: Новиот парк за деца со посебни потреби во Ѓорче, вистинска среќа за малиот Јане

News image

Петгодишниот Јане Велковски сега има место каде да се лула и да игра кошарка иако е во...

Филип- Македонецот со челична волја чиј сон се исполнува

News image

Филип Михајловски ги сплоти хуманите луѓе во Македонија. Со право ќе го наречеме херој...

  • 24 часа
  • 7 дена
  • 30 дена